Chcesz nauczyć się jak robić dobre zdjęcia, korzystając ze współczesnych narzędzi? Chcesz przy ich pomocy opowiadać historię, wykonywać zlecenia fotograficzne i znaleźć własny styl? Serdecznie zapraszamy do naszej pracowni fotografii. Po ukończeniu edukacji w naszej szkole, możesz pracować jako oświetleniowiec, fotoedytor, retuszer lub fotograf.

Zaczynamy od podstaw!

Nie chodzi jednak o instrukcję obsługi urządzeń. Na zajęciach przekażemy Ci wiedzę dotyczącej początków fotografii. Nie będzie to jednak seria nudnych wykładów i porcja suchych faktów. Będziesz mieć okazję zbudowania własnej kamery otworowej i wykonania przy jej pomocy zdjęć, dokładnie tak, jak robili to pierwsi fotografowie w 1839 roku. Poznasz także podstawy obsługi lustrzanki cyfrowej, programu Photoshop i opanujesz technikę profesjonalnej rozmowy o fotografii.

Poznasz tajniki operowania światłem

Jest to jeden z najważniejszych aspektów robienia zdjęć. Już samo słowo “fotografia” oznacza rysowanie światłem. Na naszych zajęciach opanujesz tę cudowną sztukę. Nauczysz się kontrolować zarówno światło naturalne, jak i sztuczne, czyli lampy błyskowe, wykorzystywane w plenerze, jak i studio.

Podczas fotografowania wykorzystujemy różnorodne narzędzia, takie jak aparaty na negatyw, pełnoklatkowe lustrzanki czy kamery go pro. Negatywy wywołujemy w ciemni oraz robimy odbitki. W pracowni komputerowej przeprowadzamy obróbkę oraz druk fotografii.

Opowiadanie historii przy pomocy fotografii

Gdy już opanujesz wszystkie podstawowe narzędzia fotografa, nadejdzie czas na opowiedzenie własnej historii. Będziesz mieć okazję to zrobić, korzystając z różnych konwencji, takich jak reportaż, fotografia studyjna, kreacja, portret czy dokument.

W charakterze inspiracji możesz potraktować różnorodne albumy fotograficzne, które mamy w szkole. Temat Twojej pierwszej publikacji opracujemy wspólnie, tworząc przy tym plan działania.

Ostatni etap nauki

Gdy pozostanie Ci jedynie przygotowanie pracy dyplomowej, ponownie będziesz mieć okazję przebyć drogę od pomysłu do pełnej realizacji projektu. Wszystko zakończy się obroną dyplomu. Będzie to szansa opowiedzenia o swojej pracy przed nami. To wyzwanie podobne do tych, przed którymi staniesz w przyszłej karierze zawodowej.

_MG_6625s