Fotografia artystyczna

W naszej pracowni fotografii nauczysz się nie tylko, jak robić dobre zdjęcia współczesnymi narzędziami, ale także jak opowia­dać historię, wykonywać zlecenia, a przede wszystkim znaleźć własny styl. Po tym kierunku możesz praco­wać jako fotograf, fotoedytor, retuszer, oświetlenio­wiec.

GRUNT TO PODSTAWY

Zaczniemy od podstaw. Spokojnie, nie będziemy siedzieć z instrukcją obsługi. Podstawy to początki fotografii – zbudujesz własną kamerę otworkową i zrobisz nią zdjęcia jak pierwsi fotografowie w 1839 roku. Podstawy to także obsługa lustrzanki cyfrowej i programu Photoshop, ale przede wszystkim podstawy to rozmowa o Twojej fotografii.

SZTUCZNE CZY NATURALNE

Słowo fotografia znaczy tyle co rysowanie za pomocą światła. Na zajęciach nauczysz się rysować światłem,opanujesz kontrolowanie światła naturalnego i używanie światła sztucznego czyli lamp błyskowych w plenerze i w studio. Do fotografowania będziemy używać rożnych narzędzi od aparatu na negatyw przez pełnoklatkową lustrzankę do kamer go pro. W ciemni wywołamy negatyw i zrobimy odbitkę a w pracowni komputerowej zajmiemy się obróbką i drukiem fotografii.

NARRACJA W FOTOGRAFII

Gdy już mamy opanowany cały warsztat pracy, czas na stworzenie własnej historii. Popracujemy w różnych konwencjach fotograficznych takich jak reportaż, dokument, fotografia studyjna, kreacja, portret. Inspirując się najlepszymi albumami fotograficznymi, których mamy mnóstwo w szkole, wspólnie opracujemy temat Twojej pierwszej publikacji i szczegółowy plan działania.

ZAWODOWO

Ostatni etap nauki to przygotowanie pracy dyplomowej. Ponownie przejdziesz drogę od pomysłu do realizacji projektu – zakończy się ona obroną dyplomu, podczas której będziesz mieć szansę stanięcia przed nami i opowiedzenia o swojej pracy. Podobne wyzwania czekają Cię w przyszłej pracy zawodowej, dobrze więc wykorzystać okazję do przećwiczenia ich w przyjaznej, szkolnej atmosferze.