System pracy
- tryb dzienny, czterosemestralny
- nauka kończy się obroną dyplomu zawodowego plastyka w wybranej specjalności.
System pracy
Korzyści
Jak do nas dołączyć – czekamy właśnie na Ciebie
zadzwoń: 726 740 609
napisz: abrys@abrys.edu.pl
Warunkiem wpisania na listę jest wpłacenie całości lub jednej raty czesnego za pierwszy semestr przelewem na konto:
Niepubliczne Policealne Autorskie Studium Dizajnu i Fotografii ABRYS
38 1090 2516 0000 0001 5077 2650
Santander Bank Polska S. A.
Wymagane dokumenty
Czesne i wiek kandydatów
Czesne płatne jest przez 12 miesięcy w roku.
W dniu zapisów nie możesz mieć ukończonych 24 lat.
Koszt nauki osób starszych to 958 zł miesięcznie.
W dniu zapisów nie możesz mieć ukończonych 24 lat.
Koszt nauki osób starszych to 858 zł miesięcznie.
.
Система роботи
Переваги
Як до нас приєднатися? Ми тільки на вас чекаємо.
телефон: 726 740 609
пишіть на адресу: abrys@abrys.edu.pl
Умовою для зарахування до списку є оплата всієї вартості навчання або одного внеску за перший семестр банківським переказом на наступний рахунок:
Непублічне післясереднє авторське дослідження дизайну та фотографії ABRYS
38 1090 2516 0000 0001 5077 2650
Santander Bank Polska S.A.
НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ
Плата за навчання та вік абітурієнтів
3588 злотих за семестр, можливість розділити оплату частинами 598 злотих на місяць.
Оплата за навчання здійснюється за 12 місяців року.
Вам не повинно бути більше 24 років на день реєстрації.
Вартість навчання для людей похилого віку становить 958 злотих на місяць.
Na zajęciach z tej specjalności, integrujących wiedzę zdobytą na malarstwie, rysunku, podstawach projektowania i innych przedmiotach artystycznych z nowymi specjalistycznymi umiejętnościami zawodowymi przygotujesz się do dalszych studiów na ASP na malarstwie, konserwacji czy scenografii lub do samodzielnej działalności plastycznej, np. w pracowniach konserwatorskich.
Podczas ok. 600 godzin zajęć cyklicznych oraz warsztatów można:
nauczyć się całego procesu wykonawczego od projektu do jego realizacji na zlecenie lub wg samodzielnego tematu;
Podczas zajęć zdobędziesz umiejętności realizacji projektów od koncepcji, przez projektowanie, do ostatecznej drukowanej formy. Dzięki kompletnie wyposażonym pracowniom i pełnemu oprogramowaniu praca będzie iść szybko i sprawnie. Zdobyte umiejętności projektowe wykorzystasz do pracy na stanowisku grafika, projektanta, edytora.
OBSERWACJA
We wszystkich dziedzinach sztuki, nie wyłączając projektowania, podstawą jest obserwacja. Ile z Twoich prac powstało w wyniku przyglądania się rzeczywistości? Na przykład drzewo: widzimy je inaczej w zależności od światła, jakie je oświetla – ma mnóstwo kolorów, dotykając go czujemy fakturę, a rysując szukamy odpowiedniej kompozycji używając linii i plam. Zaczniemy więc od nauki przenoszenia Twoich obserwacji na papier i plik cyfrowy w programie graficznym.
SIŁA LITERY
Ktoś zaprojektował znak, widząc go mówimy „A”. Czytając książkę obcujemy z jednym z najważniejszych wynalazków: znakiem, zwanym literą. Dużo czasu poświęcimy między innymi typografii, nauczymy się dobierać liternictwo i projektować własne znaki.
TO JEST KONKRET
Projektowanie znaków graficznych to nie przelewki. Od projektantów wymaga się dużo: umiejętności syntezy i interpretacji tematu, poczucia estetyki, szybkiej pracy. Podczas zajęć zaprojektujesz m.in. logo, afisz, plakat, ulotkę, etykietę. By nie siedzieć cały czas przy komputerze, w pracowni grafiki warsztatowej wykonasz linoryt, gipsoryt i monotypię.
ZAWODOWO
Ostatni etap nauki to przygotowanie pracy dyplomowej. Ponownie przejdziesz drogę od pomysłu do realizacji projektu – zakończy się ona obroną dyplomu, podczas której będziesz mieć szansę stanięcia przed nami i opowiedzenia o swojej pracy. Podobne wyzwania czekają Cię w przyszłej pracy zawodowej, dobrze więc wykorzystać okazję do przećwiczenia ich w przyjaznej, szkolnej atmosferze.
Na tym kierunku będziesz projektować małe i duże powierzchnie mieszkalne, handlowe, usługowe, biurowe. Możesz zaprojektować wnętrze kawiarni z idealnym dla Ciebie klimatem, funkcjonalną przestrzeń sklepu, przychodni, przedszkola czy salonu samochodowego. Możesz pomóc urządzić znajomym mieszkanie i wykonać zlecenie zaprojektowania luksusowej łazienki. Dzięki umiejętności planowania budżetu inwestycji, będziesz potrafić tworzyć projekty wymagające dużej lub całkiem minimalnej inwestycji.
OŁÓWEK TO JEST TO
Początkiem każdego budynku, na który patrzysz czy przedmiotu, który używasz jest rysunek – w nim zawiera się idea architekta czy projektanta. Zrobisz mnóstwo rysunków z natury, wykreślisz perspektywę, zdobędziesz podstawy rysunku technicznego, na ich podstawie wykonasz modele brył przestrzennych w różnych materiałach. Wszystko po to, by w przyszłości wizualizować swoje pomysły.
ERGONOMIA TO PODSTAWA
Będziemy pracować nad ergonomią i funkcjonalnością wnętrz mieszkalnych. Dowiemy się co sprawia, że w jednym domu czujemy się komfortowo, a w innym nie możemy sobie znaleźć miejsca. By łatwiej było nam to zrozumieć, sporządzimy wizualizacje i makiety.
KOLOR, ŚWIATŁO I MATERIA
Na pewno wiesz, że kolor wpływa na nasz nastrój. Może sprawić, że czujemy się spokojnie i bezpiecznie, może pobudzać nas do działania. Może pomagać lub przeszkadzać w koncentracji. Kolor jest jednym w najważniejszych składników przestrzeni, w których żyjemy. Równie ważne jest światło. Nauczysz się dobierać kolory i oświetlenie w taki sposób, aby wywoływać w użytkownikach projektowanych przez Ciebie wnętrz nastrój, o którego wywołanie Ci chodziło. Każde wnętrze jest z czegoś zbudowane. Nauczysz się rozpoznawać i dobierać materiały budowlane, meble i wszelkiego rodzaju dodatki – bez tej umiejętności nawet najlepsze pomysły pozostałyby tylko nierealnymi wizjami.
ZAWODOWO
Ostatni etap nauki to przygotowanie pracy dyplomowej. Ponownie przejdziesz drogę od pomysłu do realizacji projektu – zakończy się ona obroną dyplomu, podczas której będziesz mieć szansę stanięcia przed nami i opowiedzenia o swojej pracy. Podobne wyzwania czekają Cię w przyszłej pracy zawodowej, dobrze więc wykorzystać okazję do przećwiczenia ich w przyjaznej, szkolnej atmosferze.
Chcesz nauczyć się jak robić dobre zdjęcia, korzystając ze współczesnych narzędzi? Chcesz przy ich pomocy opowiadać historię, wykonywać zlecenia fotograficzne i znaleźć własny styl? Serdecznie zapraszamy do naszej pracowni fotografii. Po ukończeniu edukacji w naszej szkole, możesz pracować jako oświetleniowiec, fotoedytor, retuszer lub fotograf.
Zaczynamy od podstaw!
Nie chodzi jednak o instrukcję obsługi urządzeń. Na zajęciach przekażemy Ci wiedzę dotyczącej początków fotografii. Nie będzie to jednak seria nudnych wykładów i porcja suchych faktów. Będziesz mieć okazję zbudowania własnej kamery otworowej i wykonania przy jej pomocy zdjęć, dokładnie tak, jak robili to pierwsi fotografowie w 1839 roku. Poznasz także podstawy obsługi lustrzanki cyfrowej, programu Photoshop i opanujesz technikę profesjonalnej rozmowy o fotografii.
Poznasz tajniki operowania światłem
Jest to jeden z najważniejszych aspektów robienia zdjęć. Już samo słowo “fotografia” oznacza rysowanie światłem. Na naszych zajęciach opanujesz tę cudowną sztukę. Nauczysz się kontrolować zarówno światło naturalne, jak i sztuczne, czyli lampy błyskowe, wykorzystywane w plenerze, jak i studio.
Podczas fotografowania wykorzystujemy różnorodne narzędzia, takie jak aparaty na negatyw, pełnoklatkowe lustrzanki czy kamery go pro. Negatywy wywołujemy w ciemni oraz robimy odbitki. W pracowni komputerowej przeprowadzamy obróbkę oraz druk fotografii.
Opowiadanie historii przy pomocy fotografii
Gdy już opanujesz wszystkie podstawowe narzędzia fotografa, nadejdzie czas na opowiedzenie własnej historii. Będziesz mieć okazję to zrobić, korzystając z różnych konwencji, takich jak reportaż, fotografia studyjna, kreacja, portret czy dokument.
W charakterze inspiracji możesz potraktować różnorodne albumy fotograficzne, które mamy w szkole. Temat Twojej pierwszej publikacji opracujemy wspólnie, tworząc przy tym plan działania.
Ostatni etap nauki
Gdy pozostanie Ci jedynie przygotowanie pracy dyplomowej, ponownie będziesz mieć okazję przebyć drogę od pomysłu do pełnej realizacji projektu. Wszystko zakończy się obroną dyplomu. Będzie to szansa opowiedzenia o swojej pracy przed nami. To wyzwanie podobne do tych, przed którymi staniesz w przyszłej karierze zawodowej.
W trakcie zajęć będziesz mieć okazję zdobyć liczne umiejętności oraz poznać technologie, dzięki którym staniesz się prawdziwym znawcą materiałów do charakteryzacji i wizażu. Korzystając z nich poprawisz wizerunek zarówno swój, jak i klientów. Swoją wiedzę będziesz mieć okazję wykorzystać podczas sesji fotografii, mody czy produkcji filmowych, telewizyjnych lub teatralnych.
Operowanie kolorem
W trakcie zajęć będziesz mieć okazję poznać profesjonalny warsztat charakteryzatora i wizażysty. W ten sposób zdobędziesz wiedzę dotyczącą koloru oraz kolorowych kosmetyków. Dowiesz się jak przy nim pracować, zarówno poznając teorię, jak i samodzielnie realizując makijaże przy wykorzystaniu różnorodnych technik.
Będzie strasznie!
Jeśli w dzieciństwie też bawiłeś się, malując farbkami siniaki pod okiem, teraz będziesz mieć możliwość wyniesienia swoich umiejętności na wyższy poziom. Będziesz mieć okazję pracować jak charakteryzator filmowy, postarzając, odmładzając, zmieniając peruki, treski lub “zapuszczając zarost”.
Najwyższy poziom
Podczas zajęć zrobimy odlew twarzy, a następnie popracujemy z lateksowymi formami. Wykorzystując tę technikę zyskasz zupełnie nowe możliwości. Będziesz mieć okazję wziąć okazję w zajęciach inspirowanych największymi hollywoodzkimi produkcjami filmowymi. Nasza szkoła zapewni wszystkie niezbędne materiały oraz profesjonalne stanowisko fotograficzne, które umożliwi dokumentację efektów swojej pracy.
Zawodowo
Ostatni etap nauki obejmować będzie przygotowanie pracy dyplomowej. Wszystko zacznie się od pomysłu. Następnie przyjdzie czas na opracowanie planu działania oraz realizację projektu. Gdy będzie gotowy, nadejdzie czas na stanięcie przed nami i opowiedzenie o swojej pracy.
Będzie to pierwsze z ważnych wyzwań jakie czekają Cię w Twoim zawodzie, a także okazja przećwiczenia tego wszystkiego w przyjaznej, szkolnej atmosferze.