projektowanie graficzne Wrocław

Podczas zajęć zdobędziesz umiejętności realizacji projektów od koncepcji, przez projektowanie, do ostatecznej drukowanej formy. Dzięki kompletnie wyposażonym pracowniom i pełnemu oprogramowaniu praca będzie iść szybko i sprawnie. Zdobyte umiejętności projektowe wykorzystasz do pracy na stanowisku grafika, projektanta, edytora.

OBSERWACJA

We wszystkich dziedzinach sztuki, nie wyłączając projektowania, podstawą jest obserwacja. Ile z Twoich prac powstało w wyniku przyglądania się rzeczywistości? Na przykład drzewo: widzimy je inaczej w zależności od światła, jakie je oświetla – ma mnóstwo kolorów, dotykając go czujemy fakturę, a rysując szukamy odpowiedniej kompozycji używając linii i plam. Zaczniemy więc od nauki przenoszenia Twoich obserwacji na papier i plik cyfrowy w programie graficznym.

SIŁA LITERY

Ktoś zaprojektował znak, widząc go mówimy „A”. Czytając książkę obcujemy z jednym z najważniejszych wynalazków: znakiem, zwanym literą. Dużo czasu poświęcimy między innymi typografii, nauczymy się dobierać liternictwo i projektować własne znaki.

TO JEST KONKRET

Projektowanie znaków graficznych to nie przelewki. Od projektantów wymaga się dużo: umiejętności syntezy i interpretacji tematu, poczucia estetyki, szybkiej pracy. Podczas zajęć zaprojektujesz m.in. logo, afisz, plakat, ulotkę, etykietę. By nie siedzieć cały czas przy komputerze, w pracowni grafiki warsztatowej wykonasz linoryt, gipsoryt i monotypię.

ZAWODOWO

Ostatni etap nauki to przygotowanie pracy dyplomowej. Ponownie przejdziesz drogę od pomysłu do realizacji projektu – zakończy się ona obroną dyplomu, podczas której będziesz mieć szansę stanięcia przed nami i opowiedzenia o swojej pracy. Podobne wyzwania czekają Cię w przyszłej pracy zawodowej, dobrze więc wykorzystać okazję do przećwiczenia ich w przyjaznej, szkolnej atmosferze.

Czytaj więcej

Umiejętność przygotowania przyjemnych dla oka logotypów, etykiet czy plakatów jest pożądana na współczesnym rynku pracy. Niemal każda firma potrzebuje takich usług do promowania swojej oferty. Z tego względu nasze niepubliczne studium artystyczne we Wrocławiu oferuje możliwość nauki projektowania graficznego. Potrafimy w odpowiedni sposób przygotować Cię do tworzenia oryginalnych projektów, a także świadczenia usług dla pracodawców z wielu różnych branż. Gwarantujemy, że w trakcie dwuletniego studium posiądziesz umiejętności niezbędne do pracy w takim zawodzie.

Jak przebiega nauka projektowania graficznego w studium ABRYS?

Dokładamy wszelkich starań, by uczyć sztuk wizualnych w dobrze przemyślany sposób. Projektowanie graficzne w naszym studium we Wrocławiu obejmuje zarówno design w zaawansowanych programach komputerowych, jak i całą teorię niezbędną do opracowywania kreatywnych koncepcji twórczych. Przekazujemy wiedzę o grafice w efektywny sposób i dbamy o to, by studenci w trakcie zajęć mieli okazję wykonać estetyczne:

  • logo
  • afisze
  • plakaty i ulotki
  • linoryty, gipsoryty i monotypie.

Dysponujemy zaawansowanym sprzętem komputerowym, który pozwala studentom na swobodne realizowanie ich twórczych wizji. W naszym studium każda grafika powstaje z użyciem najnowszego oprogramowania, które jest powszechnie stosowane przez specjalistów z branży projektowania wizualnego. Mamy też narzędzia niezbędne do wykonywania tradycyjnych form graficznych takich jak linoryty – zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, jak ważne jest wykształcenie manualnych umiejętności.

Wykładowcy zatrudnieni w szkole artystycznej ABRYS zgodnie przyznają, że ich największymi pasjami są nauczanie i grafika. Nasze studium oferuje zajęcia z doskonale wykwalifikowaną kadrą, która dąży do przekazywania wiedzy w skuteczny i kreatywny sposób. Specjaliści od projektowania graficznego potrafią w przystępny sposób wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia, a także dostosowują się do indywidualnych potrzeb poszczególnych studentów w taki sposób, by każdy z nich konsekwentnie rozwijał swoje umiejętności.

Projektowanie graficzne w studium ABRYS we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły artystycznej. Zapewniamy, że skutecznie przekażemy Ci całą niezbędną wiedzę na temat projektowania graficznego. W studium policealnym sprawnie nauczysz się wykonywać zaawansowane projekty, dzięki którym spełnisz swoje ambicje twórcze i zawodowe. Skontaktuj się z nami, by rozpocząć drogę do uzyskania dyplomu zawodowego plastyka!