Ada Sawka jest niezwykle utalentowaną młodą artystką fotografką. Przeglądając jej prace widzimy, że najbardziej interesuje ją portret oraz ruch, które przedstawia w sposób niekonwencjonalny i mocno zaangażowany artystycznie.

Absolwentka projektowania graficznego i fotografii w NPASDiF ABRYS. Dyplom z fotografii artystycznej obroniła w 2022 r. pod kierunkiem Macieja Stawińskiego.

W teoretycznej części swojej pracy dyplomowej zatytułowanej „Ostatni Taniec” autorka wypowiada się na temat swoich prac: „Przez cały proces tworzenia pracy ciągle myślałam o moich tanecznych doświadczeniach z przeszłości. Targały mną emocje. Zastanawiałam się, czy oby na pewno chcę kontynuować temat. Przypominanie sobie bolesnych sytuacji, w które nie wszyscy byli wtajemniczeni, stało się dla mnie wyzwaniem. Opowiadam tymi kadrami swoją wersję wydarzeń. Temat jest dla mnie na tyle ciężki, że myślenie o nim wciąż mnie boli. Jednak ta praca sama w sobie jest zewnętrznym otwarciem się i zaakceptowaniem, tego czego już nie zmienię. Mam nadzieję, że udało mi się zachować równowagę między tym, co było istotne do przedstawienia, a czynnikami, na które nie miałam większego wpływu. Z bardziej perfekcjonistycznym podejściem wpadłabym w panikę z powodu każdego małego niepowodzenia i nie czułabym satysfakcji z kilku sesji do tej pracy”.

https://www.facebook.com/sawka.ada

https://www.instagram.com/adasawka?igsh=MXR4eWowbHM4ZDl2dA==